Donarak ölen evsiz arkadaşına son kez öyle bir baktı ki..

Adana'nın Seyhan ilçesinde yürekleri burkan bir olay yaşandı. Bir süredir sokaklarda yaşayan iki evsiz adam bir parkta bulunan kamelyaya battaniyelerini serip uykuya daldı. Akşam sohbet edip beraber yattığı arkadaşını sabah kalktığında ölü bulan adam ona son kez baktı ve herkesin içi acıdı.

Donarak ölen evsiz arkadaşına son kez öyle bir baktı ki..

Olay, Seyhan ilçesi Mimar Sinan Amfisi önündeki parkta vuku buldu . Uzun zamandır sokakta yaşadığı öğrenilen Hakan isimli 60 yaşlarındaki yaşlı adam, arkadaşı Şıh Mehmet Burkan ile beraber Mustafa Kemal Paşa Köprüsü altında ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Buradaki ateşin sönmesi üzerine iki arkadaş, daha sıcak olduklarını düşündüğü Mimar Sinan Amfisi’nin önündeki parkta mevcut bulunan kamelyaya geldi. Hakan isimli yaşlı adam ile Burkan, kamelyaya battaniyelerini sererek uyudu.

Burkan, sabah kalktığında arkadaşı Hakan’ı uyandırmaya çalıştı. Şayet yanıt alamayan Şıh Mehmet Burkan, kontrol ettiği arkadaşının hareket etmemesi ve nefes almaması üzerine yakınlarından önceki özel emniyet görevlilerinden yardım talep etti . Durumun bildirilmesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen sıhhat ekibi, yaşlı adamın hayatını yitirdiğini belirledi.

SOĞUK NEDENİYLE BATTANİYENİN ALTINDAN ÇIKAMADI

Polis, tetkik yapmak için kamelyanın etrafına şerit çekti. Şayet Şıh Mehmet Burkan soğuk sebebiyle battaniyenin altından çıkamadı. Ölen arkadaşının beraberinde yatan yaşlı adama özel güvelik görevlileri ısınması için çay getirdi. Burkan, çayı içerek ısınırken polis, soğuktan ölmüş olan Hakan adlı kişinin cenazesi etrafında tetkik yaptı.

İncelemeyi battaniyenin altından izleyen Şıh Mehmet Burkan’ın gece sohbet ederek beraber yattığı arkadaşına son bakışı yürekleri dağladı.