Şanlıurfa'da OLAY! Suriyeli aile ile vatandaş birbirine girdi!

Şanlıurfa'da bugün yer yerinden oynadı. İddialara göre bir mahallede yaşayan Suriyeli aile perdeler açık haldeyken evde üstsüz dolaşıyordu. Bu durumdan rahatsız olan mahalleli ile Suriyeliler arasında büyük kavga çıktı. Kavga olay yerine intikal eden emniyet yetkililerinin biber gazı ile müdahale etmesi ile kontrol altına alındı.

Şanlıurfa'da OLAY! Suriyeli aile ile vatandaş birbirine girdi!

Olay, akşam saatlerinde Eyüp Nebi Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, mahallede kiraladıkları evde perdeleri açıp üstsüz şekilde gezerek yüksek sesle müzik dinleyen Suriyeli aile ile mahalle sakinleri arasında tartışma çıktı.KAVGAYI POLİS BİBER GAZI İLE SONLANDIRDI

Komşularının uyarılarına rağmen yüksek sesle müzik dinlemeyi sürdüren Suriyeliler ile mahalleli birbirlerine taş, sopa, satır ve tuğlalarla saldırdı. İhbar üzerine olay yerine gelen çok sayıda polis, kavgayı biber gazı kullanarak sonlandırdı.
SURİYELİ AİLE BAŞKA BİR YERE YERLEŞTİRİLDİ

11 yaşındaki A.Ö.'nün yaralandığı kavgada polis, tarafları sakinleştirip Suriyeli aileyi evden tahliye edip başka bir yere yerleştirdi. A.Ö., olay yerine çağırılan sağlık görevlileri tarafından ambulansla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alınırken, durumunun iyi olduğu öğrenildi.
EVİN PENCERESİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI


Polisin müdahalesiyle sona eren kavganın ardından mahalleli, evlerinin pencerelerine Türk bayrağı asıp, Suriyelilere tepki gösterdi. Mahalle sakinlerinden Mehmet Kaya, Suriyelilerin sürekli benzer davranışlarda bulunup mahallenin huzurunu kaçırdığını öne sürerek, "Bunlarda ne namus kaldı, ne de ahlak? Bizler evimizde pijamayla oturmazken, onlar rahat bir şekilde pencereleri açık yarı çıplak vaziyette geziyorlar. Bununla da yetinmeyip yüksek müzik sesiyle oynayıp göbek atıyorlar. Biz bunlara yardım elini uzattığımız için dağdaki gelip bağdakini kovuyor. Sonra da polis bizi suçlu buluyor. Bunlar yüzünden bizde Suriye’ye mi gidelim? Artık mahallemizde bunları istemiyoruz" dedi.