Yanmamak için kendini 5. kattan aşağıya attı

Gaziantep'te yaşanan olayda 5. katta bulunan dairesinde yangın çıkan adam ilk önce balkona çıkarak zehirlenmekten kurtulmaya çalıştı. Daha sonra yangının balkona da gelmesi üzerine daha fazla tutunamayarak kendini aşağıya attı. Komşularının battaniye ile aşağıda beklemesiyle ölümden döndü.

Yanmamak için kendini 5. kattan aşağıya attı

Olay, Yeditepe Mahallesi tramvay yolu üzerinde bulunan Sefer Başkaya Apartmanı'nın 5. katında meydana geldi. Buzdolabının ısınması nedeniyle mutfakta başlayan yangın kısa sürede büyüyerek evin her tarafını kapladı.

5. KATTAN ATLADI

Yangından kaçmak isteyen Yılmaz Y., balkona sığındı. Yangın nedeniyle 5. kattaki evinin balkonunda mahsur kalan Yılmaz Y., dumandan zehirlenmemek için büyük çaba harcadı. Dakikalarca kurtarılmayı bekleyen, Yılmaz Y'i kurtarmak için vatandaşlar seferber oldu. Yılmaz Y., yangının balkona sıçraması üzerine apartmanın 5. katındaki balkondan aşağıya sarktı.

BATTANİYENİN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Daha fazla tutunamayan şahıs kendini boşluğa bıraktı. Şahıs, komşularının son anda gerdiği battaniyenin üzerine düşerek ölümden döndü. Olay yerinde bekletilen ambulansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan şahsın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken atlama anı, karşı apartmanda oturan bir öğrenci tarafından cep telefonuyla kaydedildi.