Acılı Aileden Ölümcül Mama İddiası

Domaç çifti 33 günlük bebeklerinin ölümü ile sarsıldılar. Acılı çift bebeklerinin hemşirenin beslenmesi sırasında mamayı ciğerine kaçırdıklarını iddia ettiler.

Acılı Aileden Ölümcül Mama İddiası

GÖKHAN ve Selin Domaç çifti, 11 Temmuz’da İstanbul Bağcılar’da özel bir hastanede oğullarını dünyaya getirdi. Ferhat ismini verdikleri bebekleri 20 günlükken göğsündeki kızarıklıklar nedeniyle hastaneye götürüldü. Bahçelievler'deki özel bir hastaneye sevk edilen Ferhat bebek, kanında mikrop olduğu gerekçesiyle yoğun bakıma alındı. İddiaya göre hastane iyileştiğini, ancak ishal olduğu için bebeğin birkaç gün daha müşahede altında kalması gerektiğini belirtti. Ancak aniden durumu kötüleşen Ferhat, Gaziosmanpaşa'da başka bir özel hastaneye sevk edildi ve 33 günlükken yaşamını yitirdi.

Aile, çocuklarının ihmal nedeniyle öldüğünü, bebeklerinin hemşireler tarafından beslenirken akciğerine mama kaçıp boğulduğunu iddia etti.

HASTANE SESSİZ KALDI

Hastaneye dava açmak için ailenin avukatı tarafından toplanan belgede Ferhat bebeğin akciğerine mama kaçması sonucu öldüğüne dair hastane raporu da yer alıyor. Olayı savcılığa taşıyan Domaç çifti, Bahçelievler'deki hastane hakkında suç duyurusunda bulundu. Hastane yetkilileri ise olayın savcılığa intikal ettiğini ve konu hakkında açıklama yapmak istemediklerini söyledi.