Dev AVM de yangın paniği...

Alışveriş merkezinde çıkan yangın, itfaiyenin 1 saatlik çalışması sonucu söndürüldü.

Dev AVM de yangın paniği...

Bandırma İlçesi'nde bulunan bölgenin önemli alışveriş merkezinde çıkan yangın, itfaiyenin de 1 saatlik çalışması sonucunda söndürüldü. Yangın sırasında da çatıda mahsur kalan 5 kişi, itfaiye ekipleri tarafındanda  kurtarıldı.

Bursa-Çanakkale Karayolu kavşağında da bulunan Liman Aışveriş Merkezi'nin arka kısmında yer alan depo bölümünde, dün saat 20.30 sıralarında yangın çıktı. Yangın sırasında ise dumanlar, AVM'nin içine yayılınca da panik arttı . Mağaza çalışanları ve de müşteriler, apar topar kendilerini dışarı attılar. İhbar üzerine de olay yerine sevk edilen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile de 6. Ana Jet Üssü, Eti Maden İşletmeleri itfaiye ekiplerinin alevlere müdahale etmesi ile yangın kısa sürede södü. Yangın sırasında da AVM'nin çatısında mahsur kalan 5 kişi, itfaiye ile arama kurtarma ekipleri tarafından da kurtarıldı.

Yangın, 20 itfaiye ekibinin de yaklaşık bir saatlik çalışmasının ardından da kontrol altına alındı. Yangında, alışveriş merkezinde de maddi hasar meydana geldi.

Söndürme çalışmalarını da takip eden Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, çatıda mahsur kalan 5 kişinin de kurtarıldığını ifade ederek, "Şu an herhangi can kaybı yok. çalışmalar devam ediyor." dedi.