Genç kız yüksek doz nedeni ile uyuşturucudan öldü

18 yaşında olan ve Adana'da yaşayan kız yüksek dozda uyuşturucudan öldü

Genç kız yüksek doz nedeni ile uyuşturucudan öldü

Adana ilinde 13 yaşında iken öz annesi tarafından da erkeklere pazarlanan genç kız Güneş Yüksel, 18 yaşında da yüksek dozda uyuşturucu nedeni ile öldü.

Şanlıurfa'dan da yıllar önce Adana'ya gelen  Yüksel ailesi, geçimlerini de sağlamak amacı ile tarlalarda tarım işçiliği de yapmaya başladı.
İddiaya göre de anne Ç.Y., o dönem 13 yaşında ki en küçük kızı Güneş'i para kazanması için erkeklere pazarlamaya başladı.

Polisin de düzenlediği operasyonla gözaltına da alınan anne Ç.Y. ile birlikte genç kızın da yakın akrabalarının da aralarında bulunduğu 11 kişi de tutuklandı, haklarında da 'küçük yaştaki mağdureyi pazarlamak' ve de cinsel istismar suçlarından da dava açıldı.

Aile ve de Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'ne alınan Güneş Yüksel, bir süre sonra da yurttan kaçıp Antalya'ya gitti. Fiziksel olarak da yaşından büyük gösteren Yüksel, Antalya'da da sahte kimlikle gece kulüplerinde de çalışmaya başlar. Genç kızın da Şanlıurfalı dlaün baba tarafı ise 'kötü yola düştü' iddiasıyla da  infaz kararı aldı. Uzun süre Antalya'da gizlenip, gece kulüplerinde çalışan Güneş Yüksel, 18 yaşını doldurduktan sonra Denizli'ye giderek yaşamına burada devam etti.

18 yaşındaki kız yüksek dozda uyuşturucudan öldü