İftar saatinde yangın çıktı ve can aldı

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde bir apartmanın 3'üncü katında iftar saatinde çıkan yangında 29 yaşındaki Halit Kalay, öldü.

İftar saatinde yangın çıktı ve can aldı

Yangın, akşam saatlerinde iftara yakın Orhanlar Mahallesi Kilise Sokak'ta bulunan 4 katlı bir apartmanın 3’üncü katında çıktı. Halit Kalay'ın da yalnız yaşadığı evden alevlerin yükseldiğini de görenler polise ve itfaiyeye hemen haber verdi. Çıkış sebebinin henüz nedeni belirlenemeyen ve kısa sürede büyüyen yangına da itfaiye ekipleri hemen müdahale etti.

İftar saati çıkan yangının hemen söndürülmesi için vatandaşlar da itfaiye ekiplerine kendilerince yardım etti. Yaklaşık olarak yarım saat süren çalışmanın ardından da yangın kontrol altına aldı. Ardından da eve giren itfaiye ekipleri, oturma odasındaki koltukta battaniyeye sarılmış olarak baygın bulunan Halit Kalay'ı dışarı çıkarttı. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Halit Kalay, doktorların da yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, yangının çıkış sebebini araştırdıklarını söyledi. İhbarın ardından kısa sürede yangına müdahale ettiklerini anlatan Ateş, "Üst katlara ve çevredeki binalara sirayet etmeden kontrollü bir şekilde yangını söndürdük. En son odaya girdiğimizde yarı baygın olarak bir kişiyi bulduk. İlk müdahalesini yaparak sağlık ekiplerine teslim ettik" dedi. Yangınla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.