Kocasını kızını taciz etti diye öldürdü

Kızını taciz eden eşini öldüren kadına ömürboyu hapis cezasını Yargıtay az buldu

Kocasını kızını taciz etti diye öldürdü

Adana’da yaşayan 34 yaşındaki Derya Işık 11 yaşındakı kızları E.’ye cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiği esi Emrullah Baykuş’u tabancayla başından vurarak öldürdü. İşlediği cinayetten ötürü ömürboyu hapis cezasına çarptırılan 34 yaşındaki Derya Işık’ın verilen cezayı bozan Yargıtay dosyayı gördükten sonra Işık’ın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılmasını ve haksız tahrik indirimi uygulanmasını isteyerek kararı bozdu.
Adana Yüreğir İlçesi Yeşilbağlar Mahallesi’nde gerçekleşen talihsiz olay 8 Mart 2013’te meydana geldi.

Tarım işçisi olarak çalışan Derya Işık ve çalışmayan Emrullah Baykuş ile cinayet tarihinden 12 yıl önce dini nikahla evlenmiş ve bu birlikteliklerinden 4 çocuk sahibi olmuşlardı. İddiaya göre çiftin en büyük kızları E. annesine, babasının kendisine cinsel tacizde buldunduğuna dair şikayette bulundu. Başta kızının iddiasına inanmak istemeyen kadın,eşi ve kızını yalnız kaldıkları bir anda gizlenerek izledi ve  iddiaya göre eşi Emrullah Baykuş’un öz kızı E.’ye cinsel tacizde bulunmasına tanıklık etti. Işık, ertesi gün Emrullah Baykuş’u uyuduğu sırada başına silahla bir el ateş ederek öldürdü. Işık polise teslim olduktan sonar tutuklanırken, istismara uğradığı ileri sürülen E. ile kardeşleri koruma altına alındı.

Mahkeme heyeti Derya Işık’ı indirimsiz ömürboyu hapis cezasına çarptırmasına rağmen itiraz üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, Derya Işık’ın Emrullah Baykuş’u uykusunda öldürmesine nedeniyle, ’beden bakımından kendisini savunamayacak kişiyi öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını ve kızının taciz edilmesi nedeniyle de haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını isteyerek kararı bozdu. Bozma kararından ötürü Derya Işık, önümüzdeki günlerde yeniden hakim karşısına çıkacak.