Şanlıurfa'da Kan Davası

Şanlıurfa'da Kan Davası 3 eve ateş düşürdü.

Şanlıurfa'da Kan Davası

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’ne bağlı Uğurlu Köyü Güneşli yakınlarında iki ailenin aralarında devam eden kan davası bitmek bilmiyor.
Geçtiğimiz 2015 yılı Aralık ayında Alpak ve Altun aileleri arasındaki arazi anlaşmazlığı kan davasının fitilini ateşlemişti.

Mehmet Alpak'ın silah ile vurularak öldürüldüğü kaza mahalinde ayrıca 4 kişide yaralanmıştı. Cinayetin ardından iki aile arasındaki husumet giderek arttı. Altun ailesi yaklaşık 200 kişi ev, iş ve hayatlarını bırakarak Şanlıurfa'yı terk ettiler. Ancak peşlerinde olan Alpak ailesi, Altun ailesine ait evleri kundaklamaya başladı.

Önce bir grup kadın ile Altun ailesinin iki depo ve bir evini ateşe veren Alpak ailesi ardından 3 evi daha ateşe verdi. Güvenlik önlemlerinin arttığı ilçede en son saldırıda 30 ocak günü ateşe verilen ev içerisinde Altun ailesinden kişilerin olduğu tespit edildi. Ardından silahlı saldırıya geçen Alpak ailesi pompalılar ile bir eve saldırı düzenledi. En son ateşe verilen ev söndürmeye gelen iftaye ekiplerine silahlı ateş açan Alpak ailesi, şoförü yaralayarak mevkiyi terk etti.