Vefalı Evlat.. Babasını Korumak İçin Kendi Canından Oldu..

Afyonkarahisar’da arazi anlaşmazlığı yüzünden iki aile arasında çıkan silahlı kavgada babasını korumaya çalışan çocuk, vurularak öldürüldü.

Vefalı Evlat.. Babasını Korumak İçin Kendi Canından Oldu..

Köyde yaşayan ve uzun süredir de aralarında arazi anlaşmazlığı nedeni ile  husumet bulunan iki aile dün yine tartışmaya başlarlar. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine de silahlar devreye girerken, Ecevit K. ise av tüfeği ile karşı taraftaki ailenin üzerine doğru kurşun yağdırdı. Tüfekten de çıkan saçmaların isabet ettiği 16 yaşında olan  Kadir G. olay yerinde hayatını kaybederken de, baba Yaşar G. ise ağır yaralandı.

Olayın ardından da, bölgeye çok sayıda jandarma ve  de 112 Acil Servis ekibi sevk edildi. Baba Yaşar G.’nin olay yerine hızla gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldığı öğrenildi ve durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Olayın ardından  da  zanlı Ecevit K. olayda kullandığı av tüfeği ile birlikte bölgeye doğru gelen jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayda da hayatını kaybeden 16 yaşındaki çocuğun babasını korumak amacı ile av tüfeğinin önüne atıldığı öne sürüldü ve tüfekten çıkan saçmaların da sırtına isabet etmesi sonucu nedeni ile hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olayla ilgili jandarma tarafından geniş çaplı soruşturma başlatılırken, ekiplerin ayrıca olayın büyümemesi için köyde bir süre devriye gezerek bekledikleri aktarıldı.