16 Yaşındaki Kızdan Haber Alınamıyor

İzmir Selçuk'ta, 16 yaşındaki genç kızdan yaklaşık beş gündür haber alınamıyor.

16 Yaşındaki Kızdan Haber Alınamıyor

 18 Kasım Çarşamba günü sabah saat 09.00 sularında "iki saate kadar dönerim" diyerek evinden çıkan M.O'dan bir daha haber alınamadı. İzmir Selçuk'ta oturan ve iki çocukları olan Neriman O. ve Kenan O., iki kızından biri olan M.O.'nun bir an önce bulunması için polise başvurdu. Kızlarının kaçırılmış olmasından şüphelenen aile, bu konuda ilgili yetkililerden yardım çağrısında bulunarak; prosedürlerin hızlandırılmasını istedi.

Yaşanan olayı büyük üzüntü ile anlatan genç kızın ablası Sevgi O; "Kardeşim ile ben aynı odada kalıyoruz. Herhangi bir sorun ya da bir sıkıntı yaşamıyorduk. Sadece son günlerde biraz halsiz olduğundan, rahatsız olduğundan bahsediyordu. 18 Kasım Çarşamba günü sabah saat 09.00 sularında bana dışarı çıkacağını, iki saate kadar döneceğini söyledi. Ben de daha önce rahatsızlandığını söylediği için doktora gittiğini düşündüm. Çünkü evden çıkarken bir eşyasını, ya da çantasını almamıştı. Daha sonra aynı gün saat 15.00 sularında merak ettim ve kardeşimi telefonla aradım. Ancak telefonu kapalıydı" dedi.

O günden sonra bir türlü kardeşine ulaşamadıklarını ve çok merak ettiklerini belirten Sevgi O., "Anne ve babam kesinlikle tutucu ya da baskıcı bir aile değildir. Biz her konuda ailemize her şeyimizi rahatlıkla anlatabiliyorduk. Dolayısıyla kardeşim ve ben aile içerisinde bir sıkıntı yaşamıyorduk. Yani kardeşimin erkek arkadaşı dahi olsa mutlaka anneme ya da bana söylerdi. Ben ve ailem kardeşimin kaçırılmış olabileceğinden şüpheleniyoruz. Bu konudaki şüphemizi polise anlattık ve bir an önce kardeşimin bulunmasını istiyoruz" diye konuştu.