Diyarbakır'da operasyon!

Özel Harekat polisleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki hendekleri kapatmak için bin polisin katılmış olduğu büyük bir operasyon düzenledi. Polislerden birinin sırtına Türk bayrağı astığı görülen operasyonda, 10 pomba, 27 molotof kokteyli ele geçirildiği bildirildi.

Diyarbakır'da operasyon!

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'ne bağlı Lalebey ve Alipaşa mahallelerinde terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H tarafından birçok sokakta hendek kazıldığı bilgisi üzerine emniyet güçleri hendekleri kapatmak için ilçeye operasyon düzenledi.

HAİNLER PUSU KURUP SALDIRDI
Hendeklerin gerisinde pusu kuran YDG-H'liler, polise uzun namlulu silah, el yapımı bomba ve molotofkokteylleriyle saldırdı. Bunun üzerine bölgede çatışma çıktı.

BİN POLİSİN KATILIMIYLA DEV OPERASYON
Bölgede, aralarında Özel Harekat polislerinin de bulunduğu yaklaşık bin polisin katılımıyla hava destekli operasyon başlatıldı.

SIRTINA TÜRK BAYRAĞI ASTI
Bir polisin sırtına astığı Türk bayrakları ile katıldığı operasyonda, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

HENDEKLER KAPATILDI
Polis, YDG-H'liler tarafından sokak duvarlarına yazılan siyasi yazıları da sprey boyalarla silerek kazma ve küreklerle hendekleri kapattı. Öte yandan, HDP ve DBP tarafından bölgeye gönderilen heyet de ilçede inceleme yaptı.

10 BOMBA, 27 MOLOTOFKOKTEYLİ ELE GEÇİRİLDİ
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Sur ilçesi Ziya Gökalp Mahallesi Kırıkdirek Sokak üzerinde bulunan bir metruk binaya da dün saat 02.00 sıralarında operasyon düzenlendi. Emniyet Müdürlüğü, binada bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanılan malzemelerin olduğunun tespit edilmesi üzerine arama yapıldığını bildirdi.

Açıklamada şöyle denildi:
"Adreste 16.08.2015 günü saat 02.00 sıralarında yapılan aramada; 27 adet kullanıma hazır molotof bombası,10 adet El Yapımı Bomba, 11 adet Elektrikli İnfilak Kapsülü, 2 çift iş eldiveni, 1 çift spor ayakkabı,3 adet içi benzin dolu bidon, bez parçaları, naylon poşetler ve çuvallar ele geçirildi. Ele geçen malzemelerle ilgili soruşturma sürmektedir.