Fransa Yankıları Sürerken Siirt'te karakol'a Saldırdılar.. Yaralılar Var

Siirt'in Şeyh Turki Tepesi'ndeki askeri üs bölgesi ile yakınındaki polis karakoluna PKK'lı teröristler roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Fransa Yankıları Sürerken Siirt'te karakol'a Saldırdılar.. Yaralılar Var

Eş zamanlı yapılan saldırı sırasında evinin damında uyumakta olan 40 yaşındaki Besna Erzen ile 10 yaşındaki oğluda  Yusuf Erzen şarapnel parçalarının da isabet etmesi sonucu yaralandı. Halkın da sabahın ilk saatlerinde evlerini terk ettiği mahallede güvenlik güçleri de operasyon başlattı.

PKK'lı teröristler,de  Siirt'in Sakarya Mahallesi Şeyh Süleyman Caddesi üzerindeki Şeyh Turki Tepesi'nde yer alan askeri üs bölgesi ile yakınında bulunan İnönü Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Polis Merkezi'ne bugün sabah karşı saat 03.00 sıralarında eş zamanlı olarak roketatar ve de uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Teröristlerin üs bölgesine de ateş açması sırasında evinin damında uyumakta olan Besna Erzen ile oğlu Yusuf Erzen, şarapnel parçalarının uyurken isabet etmesi sonucu hafif olarak yaralandı. Yaralılar Siirt Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

Silah ile karşılık verildi

Askeri üs bölgesi ve de Cumhuriyet Polis Merkezi'ne yapılan saldırılara da her iki bölgedeki güvenlik güçleri, teröristlere anında ateşle  karşılık verdi. Çıkan çatışma aralıklarla da sabaha kadar sürerken güvenlik üçlerinden yaralanan olmadı.

Sabahın ilk ışıkları ile birlikte Sakarya ve İnönü mahallelerinde yaşayan bazı vatandaşlar da evlerini terk etti. Güvenlik güçleri PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek amacı ile operasyonların sürdürdüğü iki mahallenin tüm giriş ve çıkışlarını tutarak abluka altına aldı.