Ordu ve Hakkari illerinden acı haber geldi

ORDU'nun Mesudiye İlçesi'ne bağlı Topçam Jandarma Karakolu mevkiinde ihbar üzerine operasyon başlatan askerlere ormandan alandan PKK'lı teröristlerin açtığı ateşle 3 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Ordu ve Hakkari illerinden acı haber geldi

Olay yerinde çok sayıda takviye ekip gönderilirken bölgede de yer yer çatışmanın da devam ettiği belirtildi. Ordu Valisi olan İrfan Balkanlıoğlu, olayla da ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Ordu Mesudiye de Topçam Jandarma Karakolu mevkiinde ihbar ile operasyon yapan askerlere ormanlık alandan da PKK'lı teröristlerce de ateş açıldı. İlk belirleme de  3 askerimiz de şehit olurken 2 askerimiz ise yaralandı. Sıcak temaslarda  sürüyor. Takviye ekipler ise olay yerine gönderildi. Operasyonlarda  devam ediyor." 

Ordu ve ilçelerinde de görevli polislere de çelik yelek giymeleri talimatı verildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olan Enver Yılmaz, Mesudiye İlçesi'nde yer alan askerlere yönelik yapılan terör saldırıları ile ilgili bir sosyal paylaşım sitesinde hesabından açıklama yapmıştır. Yılmaz'ın da paylaşımında şu ifadeler de yer aldı: 

"Mesudiye ilçemiz Topçam Mevkii'nde operasyon yürüten askerlerimize ateş açıldı. Maalesef, 3 askerimiz şehit oldu 2 askerimiz yaralı. Bölgede şu an çatışma devam ediyor. Hain, şerefsiz, alçak terör örgütü şunu bilmeli ki; Bölgemizde asla barınamazlar, huzuru bozamazlar. İnşaallah güvenlik güçlerimiz,hainlere hak ettiği cezayı verecek. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Başımız sağolsun." 

Öte yandan da bölgede başlatılan askeri operasyonun da devam ettiği çok sayıda takviye ekibinde bölgeye geldiği belirtildi.