Otobüs Terminalinde Çatışma Çıktı 3 Şehit Var

Şehirlerarası otobüs terminalinde, kimlik kontrolü yapan polislere ateş açan bir kişi ile çıkan çatışmada 3 polis şehit oldu, 3 polis de yaralandı.

Otobüs Terminalinde Çatışma Çıktı 3 Şehit Var

Şanlıurfa'da şehirlerarası çalışan otobüs terminalinde, şüpheli gördükleri kişilere kimlik soran polis ekiplerine, silahla karşılık veren teröristler ile çıkan çatışmada 3 polis şehit olurken, 3 polis de yaralandı.

Alınan bilgiye göre ise, polis ekipleri, şehirlerarası otobüs terminali çevresinde, şüphe üzerine bazı kişilerin kimlik sorgusu yapmak için durdurduğu öğrenildi. Bunun üzerine de yanında ailesi olan bir genç, aranmak istemedi ve polislere silahla ateş etti. 
Olay yerinde de 3 polisi yaralayan zanlı daha sonra da bölgeden kaçmaya başladı. Yaklaşık olarak 500 metre ileride ikinci bir polis ekibiyle karşılaşan zanlı, burada da 3 polisi daha yaraladı. 

Bölgeye takviye polis ekipleri gönderildi, zanlı ölü ele geçirildi.

Yaralı polisler ise Mehmet Ünaldı, Hasan Hüseyin Çalışkan, Sinan Akdemir, Lokman D, Ömer Faruk K. ve Mehmet B, 112 Acil Servis ekiplerince de Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralılardan Ünaldı, Akdemir ve Çalışkan kurtarılamadı.

Olayla ilgili geniş çaplı olarak  soruşturma sürdürülürken, aralarında da özel harekat polislerinin de bulunduğu çok sayıda ekip bölgede  de ve de hastane çevresinde güvenlik önlemi aldı.Yaralı polislerden de 3'ünün hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadığını öğrenildi Tuna ise, "Maalesef o 3 polisimiz belli aralıklarla şehit oldu, kurtaramadık. 3 yaralı arkadaşımız da tedavi ediliyor. Onlarda sıkıntı yok. Şu anda 3 şehidimiz, 3 yaralımız var saldırgan da ölü olarak ele geçirildi. Üzgünüz terörle alakası olmayan bir hadise. Tabii asayiş olayında 3 değerli arkadaşımızı kaybetmek bizi derinden üzmüştür. Milletimizin başı sağolsun." dedi.