Sözde PKK'nın bölge sorumlusu öldürüldü!

Tendürek'te çember daraldı, PKK'nın sözde 'bölge sorumlusu' öldürüldü!

Sözde PKK'nın bölge sorumlusu öldürüldü!

VAN Çaldıran İlçesi'nde bulunan Tendürek Dağı bölgesinde de sürdürülen operasyonlar kapsamında da bir grup PKK'lı teröristin de güvenlik güçleri tarafından kıstırıldığı ve de çok şiddetli çatışma çıktığı da belirtildi.

Çatışmalarda da PKK'nın sözde Çaldıran bölge sorumlusu olduğu ileri sürülen 'Mahir' kod adlı Hakan Yeni ölü olaral ele geçirildi.

Çaldıran'da bulunan  Tendürek Dağı'nda 4 günden beri güvenlik güçleri tarafından da sürdürülen 'Binbaşı Kıvanç Cesur-3 Operasyonu' kapsamında da bölge kontro altına da alındı. 4 günden beri devam eden çatışmalarda da 1 teğmen, 2 astsubay ve de 6 uzman çavuş ile 3 korucu şehit olmuştu. 11 PKK'lı teröristin ölü olarak ele geçirildiği bölgede de özel birlikler ve de hava destekli sürdürülen operasyonlarda da PKK'lı teröristler dağlık alanda kıstırıldı.

PKK'lı teröristler etrafındaki çember giderek daralırken, dün gece PKK'nın sözde Tendürek bölgesi sorumlusu 'Mahir' kod isimli Ardahanlı 39 yaşındaki terörist Hakan Yeni ölü ele geçirildi. Şiddetli çatışmaların görüldüğü bölgede Kobra helikopterler de PKK'lı teröristlerin kaçabileceği bölgeleri bombalıyor.