Terör örgütü üyesi Bodrum’da yakalandı.

Mardin’in Nusaybin de hendek kazıp polis ve askerimize bombalı tuzak hazırladığı iddia edilen terör örgütü üyesi bir kişi Bodrum’da yakalandı.

Terör örgütü üyesi Bodrum’da yakalandı.

Mardin’in Nusaybin ilçemizde PKK terör örgütü adına hendek kazdığını ve bombalı tuzak hazırladığı tespit edilen Hüseyin A. (20), Bodrum’da bir otelde çalışır ve otele yerleşir. 

Nusaybin’de de teknik takibe alınan Hüseyin A., jandarma ve polis ekiplerinin takibine alındı. Bodrumda jandara ekipleri devriye görevi sırasında şüpheli tavırları nedeniyle kimlik sorgusuna alındı. Terör örgüt üyesi olduğu tespit edilen ve arandığı belirlenen şüpheli, gözaltına alındı.

Göltürkbükü Jandarma Karakol Komutanlığı’na alınan ve sorgulanan Hüseyin A., hakkında da terör örgütü adına hendek kazdığı ve de bombalı tuzak hazırladığı iddiası ile Nusaybin Sulh Ceza Hakimliği tarafından da yakalama kararı verildiği öğrenildi. Bodrum Adliyesi’ne sevk edilen Hüseyin A., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

OTELDE ÇALIŞIYORDU

Öte yandan da Hüseyin A’nın Nusaybin’de arandığı için de Bodrum’a geldiği ve bir otelde çalışmaya başladığı öğrenildi.Otelde çalışmaya başlayan şahıs jandarma ekiplerinin devriye sırasında yakalanarak göz altına alındı ve mahkemeye sevk edildi.