Attığınız tweet artık google arama sonuçlarında !!

Twitter ile farklı bir çalışma yürüten Google, kullanıcıların attığı her bir tweet için index alacak. Kullanıcılar için sürpriz olan bu gelişmeyle birlikte atlıan her tweet arama sonuçlarında çıkabilecek.

Attığınız tweet artık google arama sonuçlarında !!

Dünya'nın en büyük arama motoru Google, kullanıma giren yenilik ile beraber artık atılan tweetleri de sonuç olarak gösterebiliyor... Birçok mecrada adını gördüğümüz Google, arama motoru konusunda kendisini iyileştirmeyi ihmal etmiyor. Zira daha önce mobil platformda izine rastladığımız Twitter entegrasyonu, yapılan değişiklik sonucunda masaüstü kullanıcılarıyla da buluştu. Bu sayede aramalarda daha fazla sonucun ortaya çıkmasını sağlayan şirket, aynı zamanda ulaşılmak istenen tweet ya da bilgi gibi içeriklere de kısa sürede erişmeyi mümkün hale getiriyor.

Google'da arama yaparak ulaşılabilen tweetlere, belli konuda cümleler ya da kelime grupları aracılığıyla da erişebilirsiniz. Bunun için tam olarak aranan şeyi yazabilir ya da genel çaplı bir Twitter göz atması da gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcıların işlerini kolaylaştırmayı hedefleyen bu özellik, ayrıca bilgiye erişimdeki süreyi de kısaltıyor. Olaylar karşısında atılan tweetleri Google sayesinde incelememizin önü açılmakta. Android yüklü mobil cihazlarda bir süredir kullanılabilen bu özellik, yapılan değişiklik ile birlikte masaüstüne uyarlandı. Özelliği bilgisayarlara bir nevi entegre eden Google, böylelikle yerinde saymıyor ve sürekli gelişme kaydetmiş oluyor. Yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler; #tweet