Facebook bağış yap butonu nasıl kullanılır? Facebook bağış yap butonu nedir?

Facebook'un yeni özelliklerinden bağış yap butonu devreye giriyor. 1.4 milyar aktif kullanıcısı bulunan sosyal medyadevi Facebook, site tarafından onaylanmış kurumsal sayfalarda kullanıma girecek yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Facebook bağış yap butonu nasıl kullanılır? Facebook bağış yap butonu nedir?

Facebook'un henüz deneme aşamasında olan bu özelliği sayesinde kullanıcılar projeleri ve yardım organizasyonları için bağış toplayabilecek. Ancak bağış sistemi, henüz deneme süreci kapsamından çıkmış değil.   

Hem mobil hem de masaüstü ara yüzünde kullanılabilen şu anki bağış sistemi, şu an için sadece 'Ice Bucked Challenge' ile dikkat çekilen, ALS Association'ın Facebook sayfası için kullanıma girmiş durumda. 

Pilot uygulamanın beklenen  ilgiyi görmesi halinde bağış sisteminin yöneticilerinin Facebook platformunu daha sık kullanmasını sağlamak için diğer sayfalara da açılması bekleniyor.  Söz konusu uygulama canlı yayın uygulaması Twitch'in adımı ile gündeme gelmiş, kısa sürede kullanıcının ilgisini çeken bu uygulama Google'ın video platformu YouTube tarafından da duyurulmuştu.Etiketler; #bağış yap