Fake GPS nedir? Pokemon Go’da fake gps kullanımının cezası nedir?

Pokemon Go’da oyun nasıl oynanır ve gps ile nasıl oynanır?

Fake GPS nedir? Pokemon Go’da fake gps kullanımının cezası nedir?


Pokemon go ios ya da androit telefonlarda oynanan ve dışarı çıkıp gezmeyi gerektiren eğlenceli ve ülkemizde henüz resmi olarak gelmemiş olsa da apk dosyalarını indirerek oynanana ve çılgınlığı dünyayı almış olan bir oyundur. Yıllar önce çizgi filmi oynamış olan hayvanları poke top aracılığı ile yakalayarak eğitip temelde gruplar halinde savaştırma oyunudur.

Pokemon go oyunu akıllı telefon kamera sistemi ve gps harita sistemi oyunudur . Dışarıda tespit edilen ve telefon kamerasıyla görüntülenen pokemon kahramanı poke top fırlatılarak yakalanmaktadır.

Ve bundan sonra kişiye özel eğitilip geliştirilmektedir. Pokemon oyunu bu derece popüler olduktan sonra oyun hileleride hızla piyasada yaygınlaşmıştır. Fake gps sürümleri telefonlara indirilmekte ve sahte konumlar yaratılarak pokemon yumurtaların gelişimi hızlandırılmakta ve pokemonlara da daha hızlı ulaşılmaktadır.

Ancak oyunun yaratıcısı nienta şirketi hilelere karşı çok katı ve acımasızdır. Hile yi yakaladığında oyundan hemen atmakta ve tekrara oynanmasına asla müsaade etmemektedir. Bu nedenle hilelere baş vurmak yerine çıkıp dürüstçe dışarıda pokemon aramak daha akılcı bir işlemdir.