Firefox yeni güncelleme özellikleri, Firefox güncelleme nasıl yapılır?

Dünya üzerinde popüelr olan tarayıcılardan Firefox yeni güncellemesini yayınladı. Mozilla Firefox'a güzel ve büyük bir güncelleme geliyor, gelecek olan güncelleme ile birlikte internet tarayıcısında büyük ve gerçekten çarpıcı bir kaç değişikliklerin olacağı bildirildi.

Firefox yeni güncelleme özellikleri, Firefox güncelleme nasıl yapılır?

Mozilla Firefox'a güzel ve büyük bir güncelleme geliyor, gelecek olan güncelleme ile birlikte internet tarayıcısında büyük ve gerçekten çarpıcı bir kaç değişikliklerin olacağı bildirildi. Popüler internet tarayıcısı Firefox'a gelecek olan güncelleme ile birlikte bazı büyük değişiklikler yolda. Tarayıcının yakında Chrome ve Opera'ya özel eklentiler geleceği (add-on) verilen bilgiler arasında yer alıyor. Mozilla arama ve eklenti geliştiricisi olan Kev Needham tarafından yakın zamanda yayımlanan bir blog yazısında Firefox internet tarayıcısının WebExtensions adında yeni bir API'ye sahip olacağı belirtilmiş durumda. Bu yeni gelecek olan API ile birlikte geliştiriciler Chrome ve Opera için hazırladıkları eklentileri çok basit bir şekilde Firefox'a da uyumlu olabilecek şekilde düzenleyebilecek, geliştirebilecekler.

Diğer bütün önemli internet tarayıcılarının da eklentilerini çalıştırabilmesine yönelik olarak atılan büyük bir adım olacak. Ancak gelecek olan bu büyük yenilikle birlikte bir takım olumsuz gelişmelerin de olabileceği söyleniyor. Apı ile birlikte değişikliği mevcut eklentilerin WebExtension için yeniden düzenlenmediği sürece Mozilla Firefox internet tarayıcısının gelecek sürümünde çalışmayacağı anlamına geliyor. Bu durumda da 12 ile 18 aylık bir süreç içerisinde geliştiricilerin kendi kodlarını yeniden düzenleyip, güncellemeleri için yeterli vakit var gibi görünüyor. Mozilla'nın 15 Aralık tarihinde Firefox 43 ile birlikte yeni API'yi kullanıma sunması bekleniyor. Mozilla'nın internet tarayıcısı Firefox'un 40. sürümü daha geçtiğimiz günlerde yani Ağustos ayı içerisinde kullanıcıların güncellemesine sunulmuştu

Etiketler; #firefox