iPhone şarj edilmeden nasıl kullanılır? iPhone şarjsız çözüm !!

iPhone'un şarj edilmeden 1 hafta kullanılabileceği belgelendi. Bir İngiliz şirketi, önümüzdeki bir kaç hafta içinde dünya enerji piyasalarında devrim yapacak bir teknolojiyi, hidrojen pili ya da akıllı pili Hindistan'da ilk kez günlük hayatta ve büyük ölçekte kullanmaya hazırlanıyor.

iPhone şarj edilmeden nasıl kullanılır? iPhone şarjsız çözüm !!

Intelligent Energy adlı şirket şu anda iPhone'ununuzu bir hafta şarj etmeden kullanmanızı ya da otomobilinizi benzin ya da mazotsuz sürmenizi sağlayacak teknolojiyi geliştirmiş ve patentlerini almış bulunuyor.

Fakat teknoloji akıllı telefonlar ve otomotiv gibi iki büyük piyasadan önce, Hindistan'ın kırsal kesimlerinde telefonların daha iyi çekmesini sağlayacak bir projede kullanılacak.

Telegraph gazetesinde ayrıntılarıyla verilen habere göre, önümüzdeki bir kaç hafta boyunca Loughborough merkezli Intelligent Energy şirketi, Hindistan'daki baz istasyonlarına enerji sağlayan mazotlu jeneratörleri devreden çıkaracak ve onların yerine 26 bin adet hidrojen yakıt çubuklu içten yanmalı motor yerleştirecek.

Aşamalı olarak gerçekleştirilecek olan bu plan ile dünya çapında en büyük hidrojen pili kullanımı da ilk kez hayata geçirilmiş olacak.

TEKNOLOJİ ESKİ KULLANIM YENİ

Bilim insanları aslında bu teknolojinin temelinde yatan hidrojen ve oksijenin reaksiyonundan su ve elektrik elde edilebileceği bilgisine 175 yıldır sahip.

Ama onlarca yıldır fosil yakıtlara çevre dostu, temiz bir alternatif olarak konuşulan bu teknoloji, şimdiye kadar bir türlü ticari bir ürün olarak piyasaya sürülmemişti.

Intelligent Energy şirketinin çelik plakalar ve geçirgen bir plastik kullanarak daha da geliştirdiği hidrojen pillerini artık cep telefonlarında kullanabilecek kadar küçük ya da koca bir otomobile yakıt sağlayacak kadar büyük yapmak mümkün.

Etiketler; #iphone