Pokemon Go oyun dünyasını değiştirecek mi?

Pokemon Go oyunu oyun dünyasını değiştirir mi?

Pokemon Go oyun dünyasını değiştirecek mi?

Kısa sürede dünyanın pek çok yerinde ilgi gören pokemon go oyunu arttırılmış gerçeklik özelliğine sahip bir oyun. Bu oyunu bu kadar özel kılan, geniş hayran kitlesine sahip olmasını sağlayan şey ise yüksek teknoloji özelliğiyle sanal dünya ile gerçek hayatın bir birleşimi olmasıdır. Hepimiz çocukluğumuzda pokemon çizgi filmini izlemişizdir.

Hatta Pikachu, lapras, ninetales ,charizard, bulbasaor, charmander gibi özel pokemonlara sahip olma isteğini içimizde yaşamışızdır. Nintendo ve Niantic’in ortak yapımı olan bu özel oyun 722 pokemon karakterine sahip olma pokemonları yakalamak rakiplerle mücadele etmek gibi çocukluğumuzda istediğimiz hayalini kurduğumuz fırsatı bize sunmaktadır. Bu özelliğiyle oyun dünyasını sallamıştır. Hayran kitlesi her geçen gün artıyor. Daha iyi ifade etmek gerekirse dünyanın dört bir yanında pokemon go çılgınlığı hüküm sürmekte.

Pokemon Go oyunu oyun dünyasını değiştirir mi?

Pokemon go oyunu hiç şüphesiz oyun dünyasını ziyadesiyle değiştirecektir. Bu oyunun gördüğü ilgi gerçeklik özelliği arttırılmış yeni oyunların tasarlanmasını sağlıcaktır. Hatta efsane olarak akıllarda kalmış bir çok çizgi filmin sanal gerçekliğini önümüzdeki yıllarda yaşama imkanına sahip olabiliriz.