Pokemon Go yeni bir reklamcılık kapısı açacak mı?

Pokemon avına çıkan oyuncular yeni bir reklamcılık kapısı açılmasına neden oluyorlar.

Pokemon Go yeni bir reklamcılık kapısı açacak mı?

Çizgi film tarihinin belki de en unutulmaz yapımları arasında olan Pokemon ülkemizde ve yabancı ülkelerde her yaştan izleyici ekran başına kilitlemeyi başarmış önemli çizgi filmlerden biri olarak tarihte yerini almıştı. Pokemon çizgi filmi ülkemizde bir kaç çocuğun kendisini balkonunun artmasına neden olsa da oldukça sevilen ve ilgiyle takip edilen çizgi filmler arasında kendine yer bulmayı başarmıştı.
 
Gelişen mobil cihazlar insanların oyun oynama alışkanlıklarını da kökünden değiştirmişe benziyor. Zira önceleri PlayStation atari ve bilgisayarda oynanan oyunlar şimdilerde mobil cihazlarda ve tabletlerde yerini almış durumda. Özellikle tabletlerde ve akıllı telefonlarda günden güne gelişimini sürdüren oyunlar serisine son çıkan ve Pokemon Go 2016 ismi ile daha şimdiden efsaneleşmiş oyun katılmış durumda.

Zira oyun kullanıcıya gerçek zamanlı bir haritada Pokemon arayışı için yürümeyi ve hareket etmeyi teklif ediyor. Bu yönüyle insan sağlığını destekleyen oyun olarak da tarihi kazanacağı benzeyen Pokemon Go 2016 resmi olarak ülkemizde kullanıma sunulmuş değil. Maksimum 30 gün içerisinde oyun yapımcıları tüm dünyaya oyunun yasal olarak sunulacağını belirtmiş durumdalar şu an Ülkemizde oynanan Pokemon Go oyunu internetten dosya indirme biçiminde telefonlar ve tabletlerde oynanıyor olsa da oyun geliştiricileri bu seçeneği virüsler endişesi ile tavsiye etmiyor.