Samsung, 3 yeni cihazıyla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

Samsung, New York'ta gerçekleştireceği tanıtımla piyasaya çıkaracağı üç yeni ürün olan Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge+ ve ayrıca bir de dev tableti tanıtma hazırlığı yapıyor.

Samsung, 3 yeni cihazıyla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

Samsung, 13 Ağustos'ta New York'ta düzenleyeceği lansman kapsamında Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+'ın yanında bir de tablet duyuracak.Samsung'un internette görünen yeni dev tableti, daha önce ürettiği tabletlere hiç benzemiyor!Samsung'un 13 Ağustos'taki lansmanda bir de tablet modeli tanıtacağının ortaya çıkmasının ardından bu yeni tablet modelinin ne olacağına dair sorular gündeme gelmeye başladı. Hindistan'da gelen yeni bir haber ise kafaları karıştırdı.

Test amacıyla ay başında Hindistan'a gönderilen SS-18.4 adındaki bir cihaz 18.4 inç ekrana sahip bir tablet. Tabletin test süreci sonunda imha edileceği belirtiliyor. Yani anlaşılan çok fazla ortada kalması istenmiyor. Zira önceki test ürünlerinde sadece satılmasının yasak olduğunu belirten ibareler yer alıyordu.

Samsung'un bugüne kadar ürettiği en büyük ekranlı tablet modelleri 12.2 inçlik PRO serisi içerisinde yer alıyordu. 18.4 inç boyutu Samsung için de bir ilk olacak. Tabletin maliyeti 500$ civarında belirlenmiş. Bu bakımdan üst seviyeye yönelik bir model olduğu anlaşılıyor. Ancak bu model Android ile mi yoksa Windows ile mi çalışacak bilinmiyor.

Hindistan'a test amacıyla gönderilen cihazlar genelde piyasaya çıkıyor. Galaxy Tab PRO tabletler, Galaxy S5 mini, Galaxy S5 Active akıllı telefonları piyasaya çıkmadan önce Hindistan'a uğramışlardı. Ancak bu sadece bir tasarım denemesi de olabilir.

Unpacked etkinliğine gelecek olursak görsellerdeki silüetin boyutunun 18.4 inç olması biraz zor gibi duruyor. Bu yeni cihaz firmanın kurumlara yönelik olarak geliştirdiği bir tablet modeli de olabilir. Muhtemelen Eylül ayındaki IFA 2015 fuarında daha fazla bilgi elimize geçecektir.  Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung 13 Ağustos'ta ABD'nin New York kentinde düzenleyeceği 'Galaxy Unpacked' isimli lansman etkinliğinde bir sürprize imza atacak.Etkinlikte Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ akıllı telefonların duyurusunu gerçekleştirecek olan Samsung'un resmi site aracılığıyla yayınladığı yeni bir görüntüye göre şirket, üçüncü bir cihazı daha tanıtacak.

Geçtiğimiz dönemde Galaxy Tab S2 tabletlerin duyurusunu yapan Samsung'un sitesinde yer alan fotoğraftaki cihazın boyutu itibariyle bir tablet olduğu tahmin ediliyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Samsung, 13 Ağustos’ta gerçekleştireceği etkinlik kapsamında Galaxy Tab S2 tabletlerin ABD tanıtımını da gerçekleştirebilir.