Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

Telefonun dinlenip dinlenmediğinin anlaşılabilmesi için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunların başında çeşitli yazılımlar ve cihazlar yer almaktadır.

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?


Son yıllarda adından sıklıkla söz ettiren, gündemden düşmeyen telefon dinleme herkesin aklında soru işareti bırakan bir konu haline gelmiş bulunmaktadır. Kişiler kendi telefonlarının dinlenip dinlenmediğini merak eder halde, acaba telefon dinlenmenin nasıl anlaşılabileceği üzerinde düşünülmeye başlanmıştır.
 
Telefon dinlenmesi her ne kadar yasal olmasa da bunu çeşitli nedenlerden dolayı yapan birçok insan veya kuruluş bulunmaktadır. Telefonun dinlenip dinlenmediğinin anlaşılabilmesi için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunların başında çeşitli yazılımlar ve cihazlar yer almaktadır. Ancak bu yazılımların ve cihazların da kullanılması yasal olmadığı için bir kişinin dinlenip dinlenmediğini anlaması için bu yöntemleri kullanmak hem maddi açıdan zarar hem de yasal olmadığı için kullanılması suç işlemektir.
 
Telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini anlayabilmek için telefonumuzu gözlemlememiz gerekmektedir. En kolay dinleme yöntemi telefonunuza 3. Kişiler tarafından yüklenen casus yazılımlarıdır. Bu yazılımlar telefonun şarjını çok çabuk tüketeceğinden dolayı, telefonunuz normalden fazla şarj tüketiyorsa dinlenebilme ihtimali ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında telefonunuzun ekranı sizin herhangi bir eyleminiz olmadan çalışıyorsa yine telefonunuzun dinlenebiliyor olma ihtimali düşünülebilir. Ayrıca telefonunuzun hoparlöründen konuşma esnasında veya nadir olsa da telefon çalışmıyorken cızırtı veya değişik sesler gelebilir. Bu sesler birçok nedenle oluşabileceği gibi dinleniyor olma ihtimalinden de oluşabilmektedir. Bilinmelidir ki tüm bu yöntemler tam olarak dinlenip dinlenmediğinizi ortaya koyamamaktadır.