Xperia Z5 özellikleri nedir? Xperia Z5 ne zaman piyasaya sunulacak?

Merakla beklenen cihaz Xperia Z5 hakkında detaylar belli oldu. Sony, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, "Xperia Z5'e hazır olun" mesajını verdi.

Xperia Z5 özellikleri nedir? Xperia Z5 ne zaman piyasaya sunulacak?

Son günlerin en çok merak edilen akıllı telefonu hangisi diye bir soru yöneltsek herhalde birçok kişi yeni iPhone'larla beraber Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z5 cevabı verecektir. Son olarak geçtiğimiz gün fotoğraflanan Xperia Z5 ile ilgili bu sefer resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulunuldu.

Sony'nin resmi Twitter hesabında bir fotoğrafla birlikte atılan tweet'te Xperia Z5 için hem tarih veriliyor, hem "hazır olun" mesajı veriliyor, hem de ucundan da olsa cihaz gösteriliyor.

Yeni amiral gemisi için 2 Eylül'ü yani IFA 2015 etkinliğini işaret gösteren Sony, ayrıca cihazlarında harika bir odaklanma özelliğinin olacağını söylüyor.

Son sızıntılara bakacak olursak radikal tasarım değişikliklerine sahip olmayacak olan Xperia Z5, muhtemelen Snapdragon 820 yonga seti, Sony Exmor RS IMX230 CMOS sensör ve 4 GB RAM gibi özelliklere sahip olacak.