Mahalleli günlerdir kesik olan elektriklerine isyan ettiler

Bursa'da yaşanan olayda kötü hava şartları nedeniyle 4 gündür elektrikleri verilmeyen mahalle sakinleri daha fazla dayanamayak eylem yaptı. 4 gündür elektrik olmadan zor saatler geçiren gündelik işlerinden mahrum kalan mahalle sakinleri yetkililere seslerini duyurmaya çalıştı.

Mahalleli günlerdir kesik olan elektriklerine isyan ettiler

İnegöl’de hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle 96 saattir elektriksiz kaldıklarını belirten Ortaköy ile Alibeyköy Mahalle sakinleri, UEDAŞ’ın hizmet binasına gelerek eylem yaptı. Yetkililerle görüşen muhtarlar ve vatandaşlar, elektrik kesintisine çözüm bulunmasını istediler. Mahalle sakinlerinin yetkili ile görüştüğü sırada güvenlik görevlisinin müdahale etmek istemesi tansiyonu yükseltti. Güvenlik görevlisi yetkili tarafından uzaklaştırıldı.

Ortaköy Mahallesi Muhtarı Cengiz Demirel ile Alibeyköy Mahallesi Muhtarı Nurettin Çakır, “Yollarımız açık kendi imkanlarımız ile yollarımızı temizledik. UEDAŞ yetkilileri yollar kapalı gelemiyoruz diyorlar. Yeter ki gelsinler biz sırtımızda taşırız, yollarımızda bir gram kar yok. 4 gündür yıkanamıyoruz. Buzdolaplarındaki yiyecekler artık bozuldu. Kaloriferli evlerde soğukta oturuyoruz. Bugün kandil, duş alamadık. Dere suyu ile abdest aldık. Yollarımız kapalı değil” dedi.

Olaya müdahale eden emniyet yetkileri mahalle muhtarları ile mahalle sakinlerinden oluşan bir grubu temsilci seçerek, UEDAŞ yetkilileri ile görüştürdü. UEDAŞ önüne gelen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yarına kadar ek süre tanındı. 22 köyde elektrik yok. Daha önce böyle bir şey yaşanmadı. Şaşırtıcı bir durum. Burada mağduriyet söz konusu. Biz gerekli yerlere ve valiliğe konuyla ilgili bilgilendirme yaptık. Bize söz verdiler. Yarın akşam elektriksiz köy kalmayacak” diye konuştu.

Elektriklerinin geleceğine dair söz alan mahalle sakinleri, geldikleri araçlarla yeniden mahallelerine döndüler.