Karda kalan Çanakkaleliler kurtarıldı

Çanakkale'nin bir köyünde şiddetli kar yağışı aralarında çocuklarında olduğu 54 kişiyi esir aldı. Bir süre kar dolayısıyla mahsur kalan vatandaşlar Jandarma'nın titiz çalışması sonucu kurtarıldı. Alınan bilgiye göre bölgede 4 gündür kar yağıyor.

Karda kalan Çanakkaleliler kurtarıldı

Mardin'den gelerek Ilıcabaşı ile Okçular köyü arasındaki ormanlık alanda topladıkları odunları mangal kömürüne dönüştürme işinde çalışan on aileye mensup 54 kişi, kar yağışı nedeniyle yaşadıkları naylon barakalarda mahsur kaldı. Haber verilmesi üzerine harekete geçen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, aileleri bölgeden alarak Biga'da otele yerleştirildi.

İşçi çavuşu Eşref Çaplık, gazetecilere yaptığı açıklamada, bulundukları bölgede 4 gündür yoğun kar yağışı olduğunu söyledi.

Naylon çadırda yaşamaya çalıştıklarını ifade eden Çaplık, "Şartlar çok ağırlaşmış ve yaşanmaz bir hal almıştı. Felakete kapıldık. Allah razı olsun kaymakamımızdan ve jandarma ekiplerimizden, hepsine teşekkür ediyoruz" dedi.

Biga Kaymakam Fatih Genel ise bölgede eşi görülmemiş bir afet yaşandığını belirterek, "Allah beterinden korusun. Demek ki hazırlıklı olmamız gerekiyor" ifadesini kullandı.