88 yaşındaki kadın yanarak can verdi

Hayatımızın nerede ne şekilde sona ereceği bilinmiyor. Denizli'de yaşanan trajik olay yürek burktu. Tek başına yaşayan yatalak olan Fatma Erdem, yakınları tarafından ateşlenen sobasından bir müddet sonra yangın çıkmasıyla alevler içinde kaldı. Yatalak kadın bir yere kıpırdayamayarak orada can verdi.

88 yaşındaki kadın yanarak can verdi

Olay, sabah saatlerinde Pamukkale ilçesine bağlı Yukarışamlı Mahallesi’nde meydana geldi. 2 çocuğu ve 8 torunu olan Fatma Erdem, mahalledeki tek göz oda evinde yaşıyordu. Yatalak olduğu için çocuklarının baktığı Fatma Erdem’in sobasını yakınları yaktı. Bir süre sobadan çıkan bir alev evin yanmaya başlamasına neden oldu. Alevlerin bir anda evi sarmasıyla birlikte yerinden kalkamayan yaşlı kadın alevlere teslim oldu. Olayı görenler yangına hemen müdahale ederken, hortum yardımıyla yangın söndürülmeye çalışıldı.

Bu sırada Denizli Büyükşehir İtfaiyesi ekiplerine de haber verilirken, ekipler kısa sürede eve ulaştı. Yangına hemen müdahale eden ekipler yangını kısa sürede söndürdü. Yangının söndürülmesinin ardından eve girenler 88 yaşındaki yaşlı kadının tamamen yanarak feci şekilde can verdiğini gördü. Jandarma ekipleri de olayın ardından yangının yaşandığı eve geldi. Evi güvenlik şeridi içine alan ekipler olayın nasıl meydana geldiğini belirlemek için inceleme başlattı.

Yangının ardından mahalle halkı büyük üzüntü yaşarken, yaşlı kadının akrabaları sinir krizi geçirdi. Yangını gören bir vatandaşlar yangının bir anda tüm evi sardığını ve yaşlı kadının feci şekilde yandığını söyledi. Yapılan incelemelerin ardından Fatma Erdem’in cesedi otopsi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.