Acıları azaltmanın yolu: Farkındalık Meditasyonu

İngiltere'de yapılan bir deneye göre acıları azaltmanın yolu bulundu. Farkındalık Meditasyonu adı verilen yöntem vücuttaki ağrıların akıl gücüyle yani meditasyonla kontrolü üzerine gerçekleşiyor.

Acıları azaltmanın yolu: Farkındalık Meditasyonu

İngiltere'de yapılan bir deneye göre acıları azaltmanın yolu bulundu. Farkındalık Meditasyonu adı verilen yöntem vücuttaki ağrıların akıl gücüyle yani meditasyonla kontrolü  üzerine gerçekleşiyor.

İngiltere'de yapılan bir bilimsel deneye göre kişiler Farkındalık Meditasyonu ile acıları azaltabilir ve hatta iyileşme gösterebilirler.

İngiltere'de, vücuttaki ağrıların akıl gücüyle yani meditasyonla kontrolü üzerinde uzman olan Vidyamala Burch (55), genç yaşta geçirdiği iki omurga rahatsızlığı yüzünden sürekli ağrıyla yaşamak zorunda olan birisi. Vücudu, 25 yaşındayken tamamen çökmüş. Yoğun bakıma alınmış. Bir Anglikan din görevlisi meditasyon yoluyla düşünme şeklinde büyük bir değişim sağlamış. Ardından Burch pek çok farklı tekniği denedi. 3 yıl sonra, yaşanan ana, o andaki düşüncelere, duygulara ve fizikî hislere odaklanmayı hedef alan "Farkındalık Meditasyonu" tekniği ile çektiği çektiğini acının azaldığını görmüş.