Almanya'da bir kadın havaalanında şok yaşadı!

Almanya'da bir kadın polisi ikna edemedi. Yolcu kadın Frankfurt Havaalanı'nda gördüğü muamele nedeniyle polisten şikayetçi oldu.

Almanya'da bir kadın havaalanında şok yaşadı!

BBC'de yer alan habere göre, Gayathiri Bose adlı kadın, havaalanında yapılan arama sırasında bebek emzirdiğini kanıtlamasını isteyen polisten şikayetçi oldu.

Bose, polisin bebeğinin yanında olmadığı halde göğüs pompası taşımasından dolayı şüphelendiğini belirtti. Alman polisi iddiaları reddetti. Bose, bu önlemlerin rutin olmadığını vurgulayarak, prosedürde bu uygulamanın olmadığını söyledi.KANITLAMASINI İSTEDİLER

33 yaşındaki Singapur vatandaşı olan Bose, Paris'e gitmek üzere bulunduğu havalimanında X-RAY cihazında göğüs pompasının gözükmesi üzerine sorgulanmak için görevliler tarafından bir kenara çekildiğini, bebeğinin yanında olmadığı halde kendisine "Bebek mi emziriyorsun?" gibi sorular sorulduğunu ifade etti. Polislerin çantadaki göğüs pompasına inanmadığını belirten Bose, bir kadın polisle birlikte kapalı bölüme giderek orada bebek emzirdiğini kanıtlamasını istediklerini söyledi.

İstediklerini yaparak kanıtladığını belirten Bose, bu olayı yaşadığı için şok olduğunu, çok üzüldüğünü ve ağladığını ifade etti. Bose, 45 dk süren bu olayın çok aşağılayıcı ve travmatik olduğunu belirtti.