Almanya'da yükselen İslam karşıtlığı halkı tedirgin ediyor

PEDIGA tarafından 300 kişiyle başlayan İslam ve yabancı karşıtlığı taraflarının her geçen gün artması Almanya'daki politikacı, sanatçı, işadamı, sporcu ve ekonomistleri tedirgin ediyor. Halk tarafından PEGIDA dur şeklinde başlatılan kampanyaya Alman halkından destek bekleniyor.

Almanya'da yükselen İslam karşıtlığı halkı tedirgin ediyor

 PEDIGA tarafından  300 kişiyle başlayan İslam ve yabancı karşıtlığı taraflarının her geçen gün artması Almanya'daki politikacı, sanatçı, işadamı, sporcu ve ekonomistleri tedirgin ediyor. Halk tarafından PEGIDA dur şeklinde başlatılan kampanyaya Alman halkından destek bekleniyor.


ALMANYA’nın Dresden kentinde ekim ayında 300 kişiyle başlayan İslam ve yabancı karşıtı gösterilere her geçen gün katılımın artması ülkede yaşayan tanınmış politikacı, sanatçı, işadamı, sporcu ve ekonomistleri de tedirgin etti.

Almanya’nın tanınmış 80 ismi verdikleri mesajla ‘Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar’ (PEGIDA) hareketini protesto ettiler. Almanya’nın tirajı en yüksek gazetesi Bild’e konuşan ünlü isimler ‘PEGIDA’ya hayır’ dedi. Aralarında eski Başbakan Gerhard Schröder, Dışişleri Bakanı F. W. Steinmeier, Federal Savunma Bakanı Ursula v. d. Leyen, işadamı Ulrich Grillo, futbol menajeri Reiner Calmund, yazar Ulrich Wickert, oyuncu Wolfgang Stumpf ve Olimpiyat eski şampiyonu Atlet Heike Drechsler gibi kendi alanlarında isim yapan ünlüler, ‘Pegida’ya dur demenin zamanı’ sloganıyla halka çağrıda bulundu.