Atatürk'e Benzeyen Yüzükler Rusya'da Moda Oldu!

Atatürk'ün kabartma heykeline benzeyen yüzükler Rusya'da moda oldu. Neredeyse birçok kişinin parmağında bulunur oldu. Detaylar yazımızda...

Atatürk'e Benzeyen Yüzükler Rusya'da Moda Oldu!

Bu yüzükler Rusya'da birden bire patladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir hayranlığı bu noktalara kadar geldi. Üzerinde Putin'in portresi bulunan gümüş yüzük, Moskova merkezli Putinversteher markasının ilk ürünü. Marka Almanca "Putin sempatizanı" anlamına geliyor.
Yüzükler 7 bin 500 rubleden (yaklaşık 124 dolar) satışa sunuldu. İlk etapta üretilen 100 yüzüğün tümü hızla tükendi. Ürün yelpazesini genişletmek isteyen markanın internet sitesinde yakında Putin temalı saatlerin, bileziklerin ve kalemlerin de satışa sunulacağı belirtiliyor.

'Farklı bir ideolojiyi göstermek istiyorum'

Alman Deutsche Welle Televizyonu'nun konuştuğu tasarımcı Gleb Krainik, markanın Rusya dışında da ünlü olmasını istediğini, bu yüzden de Almanca bir isim seçtiğini söylüyor. Krainik röportajda "İnsanlara farklı bir perspektif ve bir ideolojiyi göstermek istiyorum" diyor.

Yüzüğü alanlardan birisi olan Sergei Maksimov ise Rusya lideri ile ilgili görüşlerini "Putin'in kişiliğine hayranım... Onun gibi birisi olmayı çok isterdim" sözleriyle özetliyor.