Barış Oku Yerini Bulacak mı?

Bilal Erdoğan tarafından, tarihi Hüsrev Bey Medresesi'nin bahçesi içinde kardeşlik ve barış için "Ya Hakk" diyerek hedefe doğru ok atışları gerçekleştirdiler.

Barış Oku Yerini Bulacak mı?

Ülkemizin ilk spor kulüpleri arasında yer alan İstanbul Okmeydanı’ndaki Okçular Vakfı tarafı  27-29 Mayıs tarihlerinde organize olan '4'üncü Uluslararası Fetih Kupası'nın da tanıtım ve bilgilendirme toplantısının, Saraybosna’da da bulunan Gazi Hüsrev Bey'in Medresesi’nde düzenlendi.

Bursa ilinde yer alan merkez Osmangazi Belediyesi'nin  davet edildiği toplantıya da Okçular Vakfı Mütevelli Heyetinin Başkanı olan ve AK Parti İstanbul Milletvekili olan Haydar Ali Yıldız, AK partili İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay da katıldı.

Bilal Erdoğan barış için ok attı

Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, geçen yıl düzenlenen Fetih Kupası için ilk okun Hakkari’den fırlatıldığını hatırlatarak, 

“Şimdi de Türkiye’nin batısında yer alan kardeşlerimizin yaşadığı Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’dayız. Türk tarihinin en eski sporlarından biri olan okçuluğu her insana sevdirme amacını taşıyoruz. Bir ruh ve beden disiplini olan okçuluğun bu coğrafyada da yaygınlaşması en büyük amacımızdır. Vakıf olarak düzenlediğimiz Fetih Kupası yarışmaları bugün başladı. 29 Mayıs tarihinde yapılacak finaller ile bu sporun dünyadaki en iyileri belli olacak” 
dedi. Yıldız özellikle gençlerin bu sporu sevmesi için birçok projenin içinde olduklarını ve on binlerce gence ulaşarak okçuluğu onlara tanıttıklarını da söyledi.