Belçika da Bakan istifa etti

Belçika Ulaştırma Bakanı Jacqueline Galant, Brüksel'de 22 Mart'ta gerçekleştirilen kanlı saldırı nedeni ile istifa ettiğini açıkladı. Suçlamaların ardından güvenlik zafiyeti nedeni ile istifasını açıkladı.

Belçika da Bakan istifa etti

Brüksel'de 22 Mart'ta gerçekleştirilen kanlı saldırıda Zaventem Havalimanı'ndaki güvenlik ihmalinin olması nedeni ile suçlamaların ardından istifa ettiğini açıkladı.
Belçika Ulaştırma Bakanı Jacqueline Galant, Brüksel'de 22 Mart'ta gerçekleştirilen kanlı saldırı sonucunda Zaventem Havalimanı'ndaki güvenlik eksikliğinin ardından gelen baskılar nedeni ile istifa etti.
 
 Belçika'nın başkenti Brüksel'de 22 Mart'ta Zaventem Havalimanı ve Maalbeek yeraltı treni istasyonunda gerçekleştirilen terör saldırılarının sonucunda çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti. Bu olayların ardından canlı bombaların havalimanına giriş yapması güvenlik ihmali sonucunda gerçekleşmesi tartışmalarını başlamıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından Belçika Ulaştırma Bakanı Jacqueline Galant havalimanındaki güvenlik ihmali olduğuna dair suçlamaların istifasını verdi. Belçika Başbakanı Charles Michael, Ulaştırma Bakanı Galant ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasına Bakanın istifasının kabul edildiğini basına bildirdi.
 
Öte yandan, ülkedeki havalimanlarının güvenlik önlemlerinin eleştirildiği Avrupa Birliği'nin gizli raporunun basına sızdırılmış ve Bakan Galant'ın istifası istenmişti.