Cenaze'de zehirli bira şoku: 56 ölü, 146 yaralı

Afrika'nın Mozambik eyaletinde yaşanan olayda cenaze töreninin ardından bir içmek isteyen 56 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Zehirli bira olarak adlandırılan ürünün tüketiminin ardından 56 kişi öldü, 146 kişi ise rahatsızlandı. İşte detaylar.

Cenaze'de zehirli bira şoku: 56 ölü, 146 yaralı

Afrika ülkesi Mozambik'in Songo bölgesindeki Tete kentindeki bölge sağlık yetkilisi bir cenaze töreninde ülkenin geleneksel birası Pombe'yi içen 56 kişinin öldüğünü, 146 kişinin de hastanelere başvurduğu belirtti.

Amerikan televizyonu ABC'nin haberine göre, mısır unundan yapılan biranın içine timsah safrası karıştırıldığı ve bu durumun zehir etkisi yaparak ölümlere neden olduğu ifade edildi. Birayı imal eden kadının da ölenler arasında olduğu belirtildi.

Ölenlerin kanından ve biradan alınan örnekler başkent Maputo'ya test edilmesi için gönderidl. Bölgenin sağlık direktörü Carle Mosse, pazar günü Radyo Mozambik'e yaptığı açıklamada, bölgede felaketle başa çıkmak için yeterli kaynaklar bulunmadığından durumun daha da kötüye gidebileceği uyarısında bulundu.