Çürümüş Cesetler Kıyıya Vurmaya Başladı

Daha iyi bir yaşam umuduyla Avrupa'ya deniz yolu ile küçük lastik botlar üzerinde kaçak giriş yapmak isteyen binlerce göçmenden bu yolculuğu tamamlayamayan şanssız olanlarının cesetleri son günlerde Libya kıyılarına vurmaya başladı.

Çürümüş Cesetler Kıyıya Vurmaya Başladı

Daha bir yaşam umuduyla lastik botlarla Akdeniz üzerinden Avrupa’ya geçmeye çalışırken, boğularak ölen göçmenlere ait olduğu sanılan cesetler Libya kıyılarına vuruyor…

İngiliz Daily Mail gazetesinin internet sitesinde yayınlanan fotoğraflarda, göçmen krizinin gerçek boyutları gözler önüne seriliyor.


Bu trajik fotoğraflar, Libya’nın batısında, Tunus sınırını yakınlarındaki Zuvare kentinde çekildi.


Libya’daki Kızıl Haç Topluluğu’ndan gönüllüler, İtalya ile Libya arasındaki Sicilya Kanalı’nı kullanarak Avrupa’ya geçmeye çalışan göçmenlere ait olduğu sanılan cesetleri topluyor.


Libya’nın zor durumdaki nüfusuna yardım eden Kızıl Haç’ın sağlık birimi sorumlusu Taha Sultan, geçen yıl da yüzlerce cesedin karaya vurduğunu söyledi.


Ülkenin doğusundaki Bingazi’den Daily Mail’e açıklamalarda bulunan Sultan, “Bir yılı aşkın bir süredir batı kıyılarında bununla mücadele ediyoruz. Her gün oluyor. Böyle şeyler Libya’da her zaman yaşanıyor” dedi.