David Cameron'dan AB Açıklaması

İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin AB'de ayrılması durumunda ekonomik olarak gerileme riskine gireceğini söyledi.

David Cameron'dan AB Açıklaması

İngiltere AB'den ayrılmasının da risklerine dikkati çeken Cameron, AB'den ayrılınması durumunda da ülke ekonomisinin ciddi yara alacağı uyarısında bulundu ve şu açıklamaları yaptı, 

“Eğer AB'den ayrılırsak hükümet, vergilerin yükseltilmesi ve harcamaların azaltılması sorunlarıyla karşı karşıya kalacak ve 'tekrar başa dönme' riski yaşanacak" dedi.

İngiltere Başbakanı olan David Cameron, katıldığı bir canlı yayında ayroca seyircilerin sorularını cevapladı.

Başbakan Cameron'a, izleyicilerden özellikle de göçmenlerle ilgili sorular yöneltildi. Göçmen kontrolünün de zor olduğunu ifade eden Başbakan Cameron, “Göçmenleri kontrol etmek zor, çünkü birçok kişi de bu ülkeye gelmek istiyor. AB'den ayrılmak da göçmen sorunun çözümü için bir yöntem olamaz. Birlikten de ayrılmak göçmenliğin kontrolü amacı için doğru bir yöntem değil" dedi.


Ülkede 23 Haziran tarihinde  yapılacak referandum öncesinde son kamuoyu yoklamalarında  da "AB'den ayrılalım" diyenler az da olsa önde gidiyor. Yüzde 11 oranında bulunan kararsızların ise referandum sonuçlarını belirleyeceği tahmin ediliyor.