EURO 2016 da açılış maçında bomba ihbarı ile stat boşaltıldı

Fransa ile Romanya arasında oynanan EURO 2016 açılış maçı öncesi statta bomba ihbarı yapıldı.

EURO 2016 da açılış maçında bomba ihbarı ile stat boşaltıldı

EURO 2016'da öncesi Fransa sokakları ve ülke iyice gerilmişti. Turnuvanın geleceği ile edişeler de sürerken gün geldi ve ilk maç yapıldı. Ancak ilk maç öncesi tam bir kaos yaşandı Fransa - Romanya maçı öncesinde basın tribünü için bomba ihbarı yapıldı.

Geniş güvenlik güçleri güvenlik önlemleri altında düzenlenen turnuvada da ev sahibi Fransa'nın Romanya ile oynayacağı açılış maçı öncesi basın tribünüde bomba ihbarı yapılması nedeni ile gelen haberi değerlendiren güvenlik güçleri stadda arama yaptılar.Bu istihbarat ile güvenlik güçleri  stat içerisinde önlemlerini artırdılar. Polis ise tüm basın mensuplarını 15 dakika dan kısa süreyle dışarı çıkararak köpekli tim eşliğinde stadın içinde bulunan basın çalışma odası içerisinde arama yaptı.

Aramalar sonucunda ise ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı. Polis paniğe sebebiyet vermeme adına son derece sakin davranırken aramanın rutin bir durum olduğu belirtildi.

 
Avatar
halil - 5 yıl
zamanında türkiye'ye terör olaylarından dolayı vermeyenler fransa'nın durumu şu an bizden farksız mı acaba bir baksalar görecekler ama nafile anlatamazsın...