Fransa, Yeni Zelanda'daki Haçlı Terörü Kınamak İçin Eyfel Kulesinin Işıklarını Söndürdü

Eyfel Kulesi'nin Işıkları Yeni Zelanda İçin Karartıldı. Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki camiye düzenlenen haçlı hristiyan terör saldırısında yaşehit olan müslümanlar, Eyfel Kulesi'nin ışıkları söndürülerek anıldı. İslam düşmanı Fransa bu hareketi ile kendini müslümanların gözünde iyi göstermeye çalışıyor.

Fransa, Yeni Zelanda'daki Haçlı Terörü Kınamak İçin Eyfel Kulesinin Işıklarını Söndürdü

Fransa'nın başkenti Paris'in simgesi Eyfel Kulesi'nın ışıkları, Yeni Zelanda'daki iki camiye düzenlenen haçlı terör saldırısında şehit olan 50 Müslüman anısına söndürüldü.

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo'nun talimatıyla gece yarısı ışıkları söndürülen kule, karanlığa büründü.

Hidalgo, kişisel sosyal medya hesabından, saldırıya ilişkin, "Nefret, Müslüman oldukları için kadınları, erkekleri ve çocukları bir kez daha öldürdü. Parisliler adına, Yeni Zelanda halkına, Christchurch sakinlerine ve Müslüman topluma başsağlığı diliyorum." mesajını paylaştı.

Kulenin ışıkları daha önce de birçok ülkede hristiyan terör saldırıları sonucunda yaşamını yitirenlerin anısına karartılmıştı.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında on dakika arayla iki camiye düzenlenen organize haçlı terör saldırısında, 50 kişi yaşamını yitirmişti.


Kaynak: Etraf Haber