Gülen, 'darbe finansörü'nün televizyon kanalına konuştu

FETÖ elebaşı Gülen, 'darbe finansörü'nün kanalına konuştu

Gülen, 'darbe finansörü'nün televizyon kanalına konuştu

Fetullahçı Terör Örgütü lideri (FETÖ) ve elebaşısı olan Fetullah Gülen, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından da finanse edilen Filistinli muhalif lider olan Muhammed Dahlan’ın televizyon kanalına açıklama yaptı.

Türkiye hükümetinin de görünüşte Rusya ve de Çin ile ekonomik anlaşmalar imzaladığını ve de bu anlaşmaları kendilerine baskı yapılması için de bir koz olarak kullandıklarını da iddia eden Gülen, "Bizi terör listesine alması için de ABD yönetimine İncirlik Üssü kozunu kullanarak baskı yapmakta." dedi.

Teröristbaşı ve lideri Fetullah Gülen, "Erdoğan kendisini dünya lideri ve de Müslümanların emiri "Emiru'l Müninin" olarak görmekte. Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) ve de Gazze’yi şahsi çıkarları için de kullanıyor. Onlara herhangi olumlu yardımda bulunmuyor. Uygulanan demir yumruk politikalar ve tutuklamalar ile özgürlüklerin de kısıtlanması gibi nedenlerle de Türkiye, ileriki dönemlerde halkın zor durumda da kalacağı bir çıkmaza giriyor.” iddialarında bulundu.

Gülen’in Arab dünyasına da  hitap etmek için Filistinli muhalif Dahlan’ın televizyon kanalını de seçmesi dikkati çekti. Arap dünyasında da İsrail'e yakınlığı ile bilinen Dahlan’ın İsrail yönetimi tarafından Mahmud Abbas’a alternatif olarak desteklendiği biliniyor.
Ortadoğu’da karanlık işleri ve ilişkileri ile bilinen Muhammed Dahlan’ın Türkiye’deki darbeye finansal destek sağladığı İngiliz gazeteci David Hearst tarafından dile getirilmişti.