Hamas'tan Abd'ye sert yanıt: Yaptıklarınız pervasızca

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal'in Türkiye'yi ziyaret etmesi ile ilgili olarak müttefiki Türkiye'ye tavır koyan Abd'ye, Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri sert bir şekilde yanıt verdi. Zuhri, Abd'nin "ırkçı ve pervasız" tavırlar içerisinde bulunduğu söyledi ve ekledi Türkiye'nin bu gibi tavırlardan etkilenmeyeceğinden eminiz dedi.

Hamas'tan Abd'ye sert yanıt: Yaptıklarınız pervasızca

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal'in Türkiye'yi ziyaret etmesi ile ilgili olarak müttefiki Türkiye'ye tavır koyan Abd'ye, Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri sert bir şekilde yanıt verdi. Zuhri, Abd'nin "ırkçı ve pervasız" tavırlar içerisinde bulunduğu söyledi ve ekledi  Türkiye'nin bu gibi tavırlardan etkilenmeyeceğinden eminiz dedi.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri yaptığı yazılı açıklamada, "Meşal'in Türkiye ziyaretine yönelttiği eleştiriler ABD yönetiminin, ümmetin meseleleri için gerçek düşman olduğunu teyit eder nitelikte" değerlendirmesinde bulundu.

Ebu Zuhri, Türkiye'nin bu gibi "ırkçı ve pervasız" tavırlardan etkilenmeyeceğinden emin olunduğunu sözlerine ekledi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, geçen ay, AK Parti Konya 5. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Türkiye'yi ziyaret etmişti.

ABD Dışişleri Bakanlığı ise Meşal'in ziyareti de dahil Türkiye ve Hamas arasındaki ilişkiden kaygı duyduklarını, ABD olarak Hamas'a dair pozisyonlarının değişmediğini ve "Hamas'ı terörist organizasyon olarak görmeye devam ettiklerini" açıklamıştı.