Kraliçe Elizabeth'in Leydi Diana Öldüğünde Verdiği Tepki Açıklandı İşte Şok Eden O Sözler

Yıllar sonra açıklanan o sözler tüyler ürpertiyor. Leydi Diana'nın kaza haberini aldıktan sonra Kraliçe Elizabeth'in söylediği sözler ikilinin arasındaki gerilimin ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha gösterdi. Leydi Di'ye yapılan suikast iddiaları belki de doğru çıkacak.

Kraliçe Elizabeth'in Leydi Diana Öldüğünde Verdiği Tepki Açıklandı İşte Şok Eden O Sözler

İngiltere Kraliyet üyeleriyle ilgili biyografik eserler kaleme alan Ingrid Seward'ın son kitabında Prenses Diana'nın ölümüyle ilgili Kraliçe 2. Elizabeth'in söylediği iddia edilen sözlere yer vermesi ülkenin gündemine oturdu.

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre; biyografi yazarı Ingrid Seward, "The Queen's Speech" (Kraliçe'nin Konuşması) adlı yeni kitabında, Kraliçe 2. Elizabeth'in, Prenses Diana'nın trafik kazasında yaralandığı haberini duyduktan sonra ''Biri frenleri yağlamış olmalı" dediğini yazdı. 

Prens Charles'ın eski eşi Prenses Diana, 1997 yılında erkek arkadaşı Dodi Fayed ile birlikte Fransa'nın başkenti Paris'te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti. 

Seward, Daily Mail gazetesine ''İlk ulaşan haber, Paris'teki trafik kazasının ciddi olduğu ve Diana'nın ölmediği yönündeydi. Kraliçe'nin yanında bulunanlardan biri Kraliçe'nin gelen haber üzerine ''Biri frenleri yağlamış olmalı'' dediğini duydu. Bu hayret verici yorum, Kraliçe ile Diana arasındaki sıradışı ve karmaşık ilişkiyi ele veriyordu'' diye yazdı.Seward son kitabında, Kraliçe 2. Elizabeth ile Diana'nın sıradışı ve karmaşık ilişkisini anlatıyor.

Prenses Diana'nın ölümü bütün ülkede ulusal yasa dönüşürken Kraliçe'nin haberi duyduktan sonra İskoçya'daki tatilini yarıda kesmemesi kamuoyunda eleştirilere neden olmuştu. Ayrıca Buckingham Sarayı'ndaki bayrağın yarıya indirilmemesi de şaşkınlık yaratmıştı.

Seward, 2000 yılında yayınladığı kitabında da Kraliçe'nin trafik kazası ile ilgili tepkilerini ''The Queen and Di'' adlı kitapta toplamıştı.

Leydi Diana Hayatı

Diana, Galler Prensesi (Diana Frances; Kızlık adı Spencer ailesinden,) d. 1 Temmuz 1961 - ö.31 Ağustos 1997)
Galler Prensi Charles'in ilk eşidir. Oğlu Prens William 2. torunu Prens George 3. , Prenses Charlotte 4. ve küçük oğlu Prens Harry 5. sırada ülkenin taht varisidir.Diana Frances Spencer, 1 Temmuz 1961 tarihinde İngiliz aristokrasisi içinde doğdu. Edward John Spencer'in en küçük kızıydı. Annesi Frances, babasının ilk eşiydi. İngiltere, Norfolk'ta, Sandringham Park House'da doğdu. Percy Herbert (kilise rektörü ve Norwich ve Blackburn eski piskoposu) tarafından St.Mary Magdalene kilisesinde vaftiz edildi. 

Diana'nın dikkate değer ataları 1. Robert (the Bruce) ve Anne; Mary Boleyn, Catherine Grey, Maria de Salina, John Egerton ve James Stanley'dir.

Spencer'ler yüzyıllardır kraliyet ailesi ile yakın ilişki içinde olmuşlardır. Diana'nın anne tarafından büyük annesi, Ruth Fermoy, (d. 2 Ekim 1908 - ö. 6 Haziran 1993 ) uzun süre arkadaşı ve yardımcısı idi. Aktör Oliver Platt ikinci kuzenidir. Diana ayrıca favori aktrislerinden biri olan Audrey Hepburn'ün kuzenidir. Diğer dikkate değer kuzenleri Humphrey Bogart ve III. Rainier'dır.