Pilot ve hostesler sarhoş olunca uçuş iptal edildi

109 yolcusu ile kalkışa hazırlanan uçakta pilot ve hostesler sarhoş olunca uçuş iptal edildi. Uzun süre bekleyen yolcular durumu havalimanı polisine bildirince, Polisler pilotu, yardımcı pilotu ve 3 hostesi gözaltına alarak hastaneye alkol muayenesine götürdüler.

Pilot ve hostesler sarhoş olunca uçuş iptal edildi

 Air Baltic Oslo’dan Girit adasına uçmak üzere hazırlanırken 109 yolcusunu aldıktan sonra uçması gerekirken uçağın kalkmaması üzerine hostesler teknik bir arıza olduğunu ve ayrıca da hava şartlarının da iyi olmadığı anonsunu yaptılar.

Aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen uçağın kalkmaması üzerine yolcular uçağın neden kalkmadığını öğrendiler, uçağın kalkmama sebebinin pilotların ve hosteslerin hepsinin sarhoş olduğu ve uçağında bu yüzden havalanmadığı anlaşıldı.

Bu durum karşısında polise haber verildi, uçağa gelen havalimanı polisleri pilotu, yardımcı pilotu ve 3 hostesi gözaltına alarak hastaneye kan muayenesine götürdüler.

Bu olaylar yaşanırken uçağa yeni pilot, yardımcı pilot ve 3 hostes geldikten sonra uçak 4 saat rötar ile Girit’e gitmek üzere havalandı.

Hava alanı polisi ve Air Baltic yöneticileri konu ile ilgili olarak çok yönlü soruşturma başlattıklarını açıkladılar.