Şamandıra Zannedip Fotoğraf Çektirdiler Bomba Olduğunu Öğrenince Şok Oldular

Galler'in Burry Port kasabasında bir aile sahilde şamandıra zannettiği bir cisimle fotoğraf çektirdi. Cismin şamandıra değil bomba olduğu ortaya çıktı. Sahil boşaltıldıktan sonra bomba kontrollü bir şekilde imha edildi.

Şamandıra Zannedip Fotoğraf Çektirdiler Bomba Olduğunu Öğrenince Şok Oldular

 Galler’in küçük bir kasabası olan Burry Port’ta, bir ailenin şamandıra sanarak fotoğraf çektirdiği cismin bomba olduğunun ortaya çıkması şaşkınlık yarattı. ABC News’un haberine göre, Ağustosun 12’sinde kendisi, eşi ve 2 küçük çocuklarıyla beraber yakınlarında bulunan sahile piknik yapma amaçlı giden aile , çocuklardan birinin kumsala çıkan objeyi görmesiyle yanına gitti. Aile, 4 ve 6 yaşlarında olan çocuklarının şamandıra sandıkları objenin yanında fotoğraflarını çekmeye başladı. 5 gün sonra, yetkililer, ‘şamandıranın’ aslında bir bomba olduğunu açıkladı.

'BOMBA OLDUĞUNU ÖĞRENDİĞİMİZDE ŞOK OLDUK'

Olay hakkında konuşan Kelly Gravell, “Sahilde büyük bir obje gördük, ne olduğunu merak edip yanına gittik” dedi. Röportaj devamında, “Kıyıya sürekli bir şeyler vuruyor, biz de şamandıra olduğunu sandık. Açıkçası objenin üstündeki kaya midyeleri daha çok ilgimiz çekiyordu, oğlum onlara dokunup üstlerine vuruyordu, hepsi bu. Bomba olabileceğini tahmin bile etmedik. Bomba olduğunu öğrendiğimizde şok olduk, ne kadar şanslı olduğumuz şu anda fark ettik” ifadesini kullandı. Pazartesi akşam 6’da sahilin boşaltılmasından sonra, bomba, kontrollü bir patlamayla etkisiz hale getirildi.