Tecavüzcü'nün ötanazi teklifi kabul edildi.

Belçika'da çok sayıda kurbanını tecavüz ettikten sonra öldüren Frank Van Den Bleeken adlı seri katilin Ötanazi isteği Belçika Adalet Bakanlığı tarafından kabul edildi. Frank Van Den Bleeken'in ötanazisi Bruges kentinde gerçekleştirilecek.

Tecavüzcü'nün ötanazi teklifi kabul edildi.

Belçika'da çok sayıda kurbanını tecavüz ettikten sonra öldüren Frank Van Den Bleeken adlı seri katilin Ötanazi isteği Belçika Adalet Bakanlığı tarafından kabul edildi.
Frank Van Den Bleeken'in ötanazisi Bruges kentinde gerçekleştirilecek.

Ötanazi bir kişinin veya bir hayvanın yaşamını, yaşamlarının dayanılamayacak durumda olarak algılanması sebebiyle, acısız veya çok az acıtan bir ölümcül enjeksiyon yaparak, yüksek dozda ilaç vererek veya kişiyi yaşam destek ünitesinden ayırarak sonlandırmak anlamına geliyor.

Belçika Adalet Bakanlığı, çok sayıda kişiye tecavüz ederek öldürdüğü için 30 yıldır demir parmaklıkların ardında bulunan Frank Van Den Bleeken’in (50) ötanazi başvurusunun kabul edildiğini açıkladı. Bakanlık Bleeken’in ötanazi isteminin Bruges kentinde yerine getirileceğini duyurdu. Seri katil, erken af teklif edildiği halde kendisini toplum için tehdit gördüğünü belirterek hapisten çıkmayı reddetmişti. Bleeken, buna karşılık cezaevi koşullarını da insanlık dışı bulduğunu söylemişti. Belçika’da 2013 yılında 1807 kişi ötanaziyle hayatına son verdi.