Twitter'da müslümanlara karşı kan donduran hashtag

7 Ocak 2015 sabahı, Fransa'nın Paris şehrinde Charlie Hebdo dergisine düzenlenen ve 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının yankıları sürerken, dünya'da islam dini karşıtlığıda yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Fransa'da halkın sokaklarda, dünya'nın ise sosyal medyada protesto ettiği saldırılar sonucunda twitter'da Trend Topic olan bir hastag ise Müslümanların kanını donduracak cinsten.

Twitter'da müslümanlara karşı kan donduran hashtag

7 Ocak 2015 sabahı, Fransa'nın Paris şehrinde Charlie Hebdo dergisine düzenlenen ve 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının yankıları sürerken, dünya'da islam dini karşıtlığıda yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Fransa'da halkın sokaklarda, dünya'nın ise sosyal medyada  protesto ettiği saldırılar sonucunda twitter'da Trend Topic olan bir hastag ise Müslümanların kanını donduracak cinsten.

Paris'te Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırının yankıları sürüyor.


Teröristler tarafından yapılan baskında Fransız karikatüristlerin öldürülmesi tüm dünyada büyük yankı buldu. Fransa'da binlerce kişi sokaklara inerek terör eylemini kınarken dünya liderlerinden de birbiri ardına tepki mesajları yağdı.

Saldırıyla ilgili Twitter'da dünya çapında trend olan bir başlık ise tam anlamıyla insanın kanını donduracak cinsten.

DEHŞETE DÜŞÜREN TREND!

killallmuslims (Bütün müslümanları öldürün) hashtagiyle açılan başlığa çok kısa sürede binlerce mesaj yağdı. Bir anda dünya çapında iki numaralı trend haline gelen başlık önceleri nefret mesajlarının odağı olsa da daha sonra tepki mesajları adeta sel oldu yağdı.

TWITTER DAKİKALARCA SEYRETTİ

Twitter'ın ise provokasyon amacıyla açıldığı düşünülen bu hashtag 15 dakika kadar bir süre kaldırmaması dikkat çekti. Başlık altına gelen yorumlarda paylaşım sitesine de büyük tepki vardı. Nitekim bir süre sonra başlık Twitter'dan silindi... Müslüman Alimler Paris'teki saldırıyı kınadı Erdoğan Paris'teki terör saldırısını kınadı İspanyol aktörün katliam mesajı ülkeyi salladı Obama Paris'teki saldırıyı kınadı.