Yıllar Sonra Sahibine Ulaşan Cüzdanın Sırrı

İkinci Dünya Savaşı sırasında bir Amerikalı askerin cüzdanını kaybetmesi sonucunda onu bulan kişi tam 70 yıllık aramanın sonucunda cüzdanı sahibine ulaştırmayı başardı.

Yıllar Sonra Sahibine Ulaşan Cüzdanın Sırrı

 İKİNCİ Dünya Savaşı gazisi olan babası Ramos Gonzalez’le kahvaltıdan sonra maillerini kontrol eden Sylvia Gonzalez, 70 yıl önce babasının kaybettiği cüzdanı bulduğunu söyleyen Josef Ruckhofer’in mailiyle karşılaştı.
91 yaşındaki Ramos, İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru Avusturya’da görevliydi. 1945’te Almanlar çekilirken Salzburg’ta ki bir çiftlik evinde konakladı. Ramos burada, ailesinin fotoğraflarının olduğu cüzdanını düşürdü.
Çiftlik, göz doktoru Josef Ruckhofer’in dedesine aitti. Ruckhofer’ler bir süre sonra cüzdanı bulup sahibini aradılar, ancak Ramos’un birliği bölgeden gitmişti.

HİÇ YILMADAN ARADI

Bu nedenle cüzdan 70 yıl boyunca Ruckhofer’larda kaldı. Cüzdandaki aile fotoğraflarının sahibi için değerli olacağını düşünen Dr. Ruckhofer, cüzdanda bulduğu askeri kimlik kartıyla Ramos’u aramaya başladı. Ruckhofer, aramalarını Ramos’un doğduğu Teksas eyaletine yoğunlaştırdı ancak netice alamadı.

Yılmayan Ruckhofer bu kez tüm ABD’de Ramos Gonzalez’i aramaya başladı. Nihayet, California’da ikamet eden, kimlik kartındakiyle aynı ad ve doğum yılına sahip Ramos’un ailesine ulaştı. Şimdi çoktan unutulmuş cüzdana ulaşan Ramos ailesi, fotoğrafları ve belgeleri genç kuşak için çerçeveletmeyi düşünüyor.