Soygun için girdiği marketten helallik isteyerek çıktı!

Edirne'de filmlere konu olacak bir market soygunu gerçekleşti. İki genç soymak için girdikleri markette sahibinin sağlam savunması ile karşı karşıya gelince tırsarak market sahiibnden özür dileyip elini öperek ayrıldılar.

Soygun için girdiği marketten helallik isteyerek çıktı!

Uzunköprü ilçesinde iki kişi, Bilgehan isimli markete gasp için girdi. Şahıslardan biri dışarıda gözcülük yaparken bir diğeri market sahibi Şenol Karabacak’a bıçakla saldırmaya başladı. Market sahibi Karabacak da masanın üzerinde bulunan bıçağı alarak gaspçıya saldırmaya başladı. Gaspçı marketçiyle başa çıkamayınca marketçinin elini öperek helallik istedi. Daha sonra marketten uzaklaştı. Marketçi ve soyguncu arasında geçen bu anlar ise saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Market sahibi Karabacak, daha sonra durumu 155 polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler markette incelemelerde bulundu. İlk belirlemelere göre gaspçıların Keşan ve Edirne merkezde yaşadıkları ve daha önceleri de böyle girişimlerde bulundukları belirlendi.

YA PARANI YA CANINI

Olaydan sonra açıklama yapan Market sahibi Şenol Karabacak, “Şahıs dükkânıma geldi ve Ya canını, ya da paranı diyerek üzerime saldırmaya başladı. Ben de kendimi korumak amacıyla o anda bulduğum bıçakla gaspçının üzerine saldırdım. Sonra kendini acındırmaya başladı. Sonra ağabey en azından 10 TL ver dedi. Ancak şahsın uyuşturucu madde kullandığı belliydi. Bıçakla çok cebelleştik, üzerime geldi saldırdı. Kasanın üzerinde bulunan su şişelerini üzerine attım. Sonra da dükkândan elimi öperek ve helallik isteyerek ayrıldı” dedi.